hosting

Výber webhostingu a domény, prvý krok k úspechu

  • Čo je to hosting alebo webhosting?

Je to pomenovanie pre poskytovanie služby prevádzkovania webu na hostingovom serveri s neustálym pripojením k internetu.

Zjednodušene a obrazne povedané: HOSTING je budova, v ktorej je niekoľko tvorivých dielni (SERVEROV)  s náradím a zariadením, ktoré si môžete prenajať a pomocou nich  vytvoriť nejaké svoje dielo (WEBOVÚ STRÁNKU).

So správnym výberom webhostingu a domény Vám veľmi radi pomôžeme!

webhosting a doména

Niekoľko typov na webhostingy, ktoré máme vyskúšané a môžeme ich odporúčať:

 

  1. FREEHOSTING – čiže hosting zadarmo, je podmienený tým, že na vašej stránke sa bude objavovať nejaká nechcená reklama, poprípade ta reklama už bude automatický pridaná do názvu domény (www.mojnazov.nazovhostingu.sk). veľmi slabá alebo žiadna podpora zo strany poskytovateľa, nízka kapacita poskytovaného webového priestoru, nestabilita serverov, nie stále tu funguje 24hodinová dostupnosť vašej stránky v online priestore.
  2. KOMERČNÝ HOSTING – čiže platený hosting, je profesionálny webhosting poskytovaný komerčnými a overenými poskytovateľmi. Máte zaručený, vami objednaný diskový priestor na servery, väčšinou 24hodinová online podpora, výrazne zľavy pri nakúpe domény, emailová schránka s vašou doménou (info@nazovvashowebu.sk), administračné prostredie hostingu, možno nejaké šablóny alebo pluginy k hostingu grátis, automatická inštalácia redakčných systémov (wordpress, drupal, joomla…) jediným kliknutím.

Výber webhostingu a domény je len a len vo Vašich rukách. 

  • Čo je to doména?

Doména je skratka – identifikátor podľa čoho si vás môžu vaši klienti, zákazníci, kamaráti… nájsť na internete. Príklad: volám sa Jožko Mrkvička a vlastním firmu s názvom XYZ, ktorá vyrába nejaký produkt ABC, ktorý už nejaký ten čas predávam. Vo firme mám niekoľko spoľahlivých zamestnancov a pre klientov, zákazníkov je moje meno Jožko Mrkvička neznáme a nespájajú si ho s firmou XYZ a ani s produktom ABC.

Rozhodol som sa, že začnem predávať svoj produkt ABC aj prostredníctvom internetu, či už e-shopom alebo webovou stránkou. Bolo by nerozumné ako meno domény zvoliť www.jozkomrkvicka.sk lebo okrem kamarátov a rodiny si ma takto nikto nevyhľadá. Rozumnejšie by bolo zvoliť doménové meno : www.ABC.sk alebo www.XYZ.sk.

Práve preto je veľmi dôležité vybrať správne meno domény.

 

 

Výber webhostingu a domény určí smerovanie Vášho webu a Vašej popularity v online priestore, preto tomu venujte dostatočný čas.

 

Tvorba webových stránok je to čo ovládame a čo nás baví. Tak neváhajte a kontaktujte nás cez náš kontaktný formulár. Dohodneme si online alebo telefonickú konzultáciu a určite spolu niečo vymyslíme.

 

Nezabudnite! – vaša spokojnosť, náš cieľ!  MAMspol-logo-biele.png