sebapoznanie

Sebapoznanie – Kto?, Ako?, Čo?

Prvý krok pri tvorbe webu sa skladá z troch častí: Kto?, Ako?, Čo?

 

V prvom rade je treba vedieť, alebo aspoň mať akú-takú predstavu o tom čo vlastne chcete a potrebujete!

 

Pokiaľ už máte rozbehnutý nejaký ten svoj obchod, alebo ešte len začínate, treba si určiť pár zásadných faktov.

Prvý krok pri tvorbe webu časť – Kto?

  • Kto je moja cieľová skupina? – pri tvorbe webu je dôležité vedieť koho chceme prostredníctvom Vašej stránky osloviť – od toho závisí výber šablóny/vzhľadu/ webu a celkový koncept stránky.

Prvý krok pri tvorbe webu časť – Ako?

  • Ako chcem osloviť a zaujať svoju cieľovú skupinu? – záleží na tom či chcete na svojej stránke predávať produkt alebo službu (forma e-shopu, fóra, inzertného portálu ale aj blogu), chcete poskytovať informácie (forma magazínu, blogu, fóra alebo web zameraný na sociálne média – typu facebook a pod..) alebo chcete prezentovať svoju vlastnú tvorbu (forma blogu, prezentačnej stránky, vlogu, foto-prezentácie a pod.)

Prvý krok pri tvorbe webu časť – Čo/koľko?

  • Koľko som ochotný investovať? – vieme Vám spraviť web na doméne a hostingu za ktoré nezaplatíte ani €, ale vaša doména bude vyzerať (napríklad: www.nazovvashoobchodu.wz.sk) nie príliš lákavo a pokiaľ niekoho z Vašich zákazníkov priamo na tú doménu nenavediete tak ju asi ťažko sám nájde. Spoločnosti, ktoré poskytujú hosting zdarma Vám poskytnú skoro nulovú podporu, minimum miesta na serveri a veľmi obmedzené databázy. To isté platí aj o výbere šablóny (vzhľadu) pre web. WordPress ponúka množstvo šablón, ktoré sú zdarma a sú aj pekné aj funkčné, pokiaľ nezačnete robiť úpravy na stránke podľa toho ako si to predstavujete. Vtedy začínajú problémy s oklieštením sprístupnených funkcií šablóny. To isté platí aj pri výber pluginov (zásuvných modulov), ktoré Vám rozširujú funkcie Vášho webu. Ako sa hovorí „nič nie je zadarmo“ a „za kvalitu sa platí“ – pri tvorbe Vášho webu by ste nemali chcieť dosiahnuť všetko zadarmo.

 

 

Koniec koncov Vaša stránka bude reprezentovať Vás, Vašu prácu a Vašu značku.

 

Tvorba webových stránok je to čo ovládame a čo nás baví. Tak neváhajte a kontaktujte nás cez náš kontaktný formulár. Dohodneme si online alebo telefonickú konzultáciu a určite spolu niečo vymyslíme.

 

Nezabudnite! – vaša spokojnosť, náš cieľ!  MAMspol-logo-biele.png