Online marketing

Online marketing – vaša reklama na internete

Online marketing alebo vaša reklama na internete, je spôsob ako zviditeľniť vašu webovú stránku a zároveň aj obsah, ktorý na nej ponúkate. Ak na svojej stránke predávate nejaký tovar alebo službu, správne cielená online reklama vám pomôže k rýchlejšiemu  a väčšiemu predaju.

 

Online marketing – nástroj ako byť na očiach

 

Reklama na internete býva v porovnaní s klasickou reklamou oveľa lacnejšia a hlavne je cielená. Takže na základe vášho doterajšieho pôsobenia viete približne :

 • aká veková kategória ľudí si nakupuje vaše výrobky?
 • či sú to sezónne produkty?
 • akým spôsobom najčastejšie vyhľadávajú váš tovar?
 • ak už navštívia váš web ako dlho sa tam zdržia?
 • čo ich najviac zaujíma na vašej webovej stránke. na ktoré články, obrázky, odkazy najviac klikajú?

Na základe týchto informácii, ktoré viete získať za pomoci napr. (Google Analytics) neskôr viete smerovať – cieliť reklamu na danú skupinu potencionálnych zákazníkov. Napríklad ak predávate mäso je zbytočné platiť za reklamu, ktorá sa bude zobrazovať vegetariánom.

 

Online marketing tvorí dôležitú súčasť prezentácie vašej webovej stránky a predaja vašich produktov a služieb.

 

 • Prvým krokom pre online marketing je funkčná webová stránka

  (kvalitný webhosting, trefná doména, kvalitné vizuálne aj technické spracovanie webu a hlavne živý web kde sa stále niečo deje.)

 

 • Ďalším krokom alebo podmienkou je zvládnutie SEO
  na vašom webe.  SEO je spôsob ako dosiahnuť lepšiu viditeľnosť a čitateľnosť vašich príspevkov, stránok a tým aj samotného webu vo vyhľadávačoch(google, bing, yahoo….).

 

 • Zvýšenie svojho predaja môžete dosiahnuť aj pomocou e-mail marketingu.

 

 • Marketing na sociálnych sieťach – o tom snáď nikto z nás nepochybuje, že reklama na facebooku je možno otravná ale cielená a relevantná.

 

Ďalšie formy marketingu

 

 • Affiliate marketing alebo inak povedané zdieľaná reklama, u vašich partnerov s podobnou tematikou obsahu webu za provízny systém odmien. Čo to znamená? Vytvorili ste si web, na ktorom predávate športovú obuv. Nájdete si na internete affiliate partnera. Oslovíte ho, dohodnete sa na affiliate marketingu a on umiestni na svoj web napr. banner alebo nejaký odkaz na vašu stránku (obchod, tovar…). Dohodnete si províziu.  Následne ak zo stránky vášho affilate partnera niekto prostredníctvom odkazu príde na váš web alebo si kúpi tovar, váš affiliate partner dostane dohodnutú províziu.

 

 • Pay per click reklama – reklama za ktorú platíte ak niekto klikne na váš odkaz, tovar, inzerát…

 

 • Podľa môjho názoru a skúsenosti je najlepšou reklamou vo všeobecnosti nie len na internete, budovanie si dobrého mena, budovanie značky a brandu. Toto je naozaj základ. Ak toto zvládnete tak nebudete musieť investovať do reklamy skoro žiadne peniaze, lebo vám reklamu urobia vaši spokojní zákazníci a zadarmo. A to je na nezaplatenie verte mi. Táto reklama sa ale buduje roky. Aby ste si vytvorili dobré meno a tým aj dobrú reklamu bude vás to stáť veľmi veľa času, energie a nebudete to za rok. Kvalitná značka (meno) sa buduje roky, a pokaziť sa to dá za sekundu. 

 

Tvorba webových stránok je to čo ovládame a čo nás baví. Tak neváhajte a kontaktujte nás cez náš kontaktný formulár. Dohodneme si online alebo telefonickú konzultáciu a určite spolu niečo vymyslíme.

 

Nezabudnite! – vaša spokojnosť, náš cieľ!  MAMspol-logo-biele.png